ČLÁNOK
Dozorná rada IRB odvolala ďalšieho člena predstavenstva
31. mája 2001

Dozorná rada Investičnej a rozvojovej banky, a.s. (IRB) na svojom mimoriadnom zasadnutí odvolala z funkcie člena predstavenstva Jaroslava Belása. Za nového člena predstavenstva zvolila riaditeľa Kancelárie banky Iľju Iliťa. Informoval o tom predseda predstavenstva IRB Ľuboš Vražda.

Dozorná rada už minulý týždeň odvolala prezidenta banky Adama Celušáka a viceprezidenta Pavla Vladoviča. Personálne zmeny vo vedení banky sú dôsledkom nezvládnutia tendra na implementáciu elektronického bankovníctva. J. Belás bol predsedom výberovej komisie v tendri na výber dodávky systému elektronického bankovníctva.

V IRB v súčasnosti vykonáva hĺbkový audit maďarská banka OTP. Podľa generálneho riaditeľa sekcie finančného trhu ministerstva financií Františka Palka personálne zmeny neohrozia privatizáciu. Naopak nepriaznivý dopad na predaj IRB by mala nečinnosť dozornej rady.

Na klientelizmus a korupciu v súvislosti s tendrom na systém elektronického bankovníctva v IRB upozornilo Rádio Twist. Podľa jeho informácií sa víťazom tohto tendra stala neznáma firma Legato, blízka SDĽ, ktorej sympatizantom mal byť práve odvolaný viceprezident P. Vladovič.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS