Hodnota Nasdaq Composite sa zvýšila o ďalších 5%, čo znamená už piaty, po sebe nasledujúci percentuálny nárast a kulminačnú hodnotu, ktorá sa naposledy dosiahla vo februári 2001. Opäť sa približujeme k stabilnému rastu a kulminačným hodnotám – konštatuje sa v analýze brokerského domu Robinson-Humphrey. Situácia na trhu skrátka reflektuje skutočnosť, že narastá dôvera k obratu americkej ekonomiky, celkové nálady sú poplatné tomu, že sa podarí vyhnúť celkovej recesii.
Investori na nestálom technologickom trhu sú v čoraz väčšej miere presvedčení, že americká centrálna banka svojou menovou politikou podnieti rast (a výnosy) v budúcom polroku. Takisto nemožno opomenúť, že Dow Jones je iba 3,3% pod hladinou svojho historického maxima (11 722 bodov), čo je značne povzbudzujúce pre americkú (a nielen americkú) ekonomiku.
Podľa niektorých analytikov by ešte komplexnejší Standard & Poor´s 500 Index mohol vykázať 30%-ný nárast do konca tohto roka – momentálne sa jeho hodnota nepretržite zvýšila už šiesty raz za sebou a dosiahla po navŕšení 20,87 bodu úroveň 1 312, 83 bodu.
Napriek tomu, že úroveň „tradičných“ indexov starej ekonomiky je enormná, investori tvrdia, že defenzívny prístup by sa mal stať minulosťou, pretože dnes je prakticky nefunkčný. Ich filozofiou je, že žijeme na trhoch so silne vzostupnými hodnotami a treba zaujať veľmi agresívnu a riskantnú (riziko zohľadňujúcu ?) pozíciu… K dispozícii sú signály, že sa opúšťajú „bezpečné prístavy“ investovania najmä do firiem produkujúcich spotrebný tovar a do ďalších tradičných sektorov a čoraz viac sa pozornosť upriamuje opätovne do technologického sektoru v nádeji, že Fed svojou agresívnou menovou politikou definitívne vyhrá boj, na konci ktorého je pozitívny ekonomický obrat, zažehnanie recesie a nové štádium zdravia americkej ekonomiky.