ČLÁNOK
Do piatka pozve Dzurinda na rokovanie prezidenta U. S. Steel
8. marca 2000

Predseda vládneho kabinetu Mikuláš Dzurinda do piatka tohto týždňa pozve na rokovanie prezidenta americkej oceliarskej spoločnosti U. S. Steel, ktorá má záujem o kapitálový vstup do spoločnosti VSŽ, a.s., Košice. Premiér o tom novinárov informoval na krátkom brífingu po utorkovom rokovaní s prezidentom VSŽ Gabrielom Eichlerom. Podľa jeho slov by mal výsledok tohto rokovania definitívne rozhodnúť o tom, či sa U. S. Steel stane strategickým investorom do VSŽ.

Podľa doteraz zverejnených informácií prejavila o vstup do železiarní záujem aj indická spoločnosť ISPAT, ktorá pracuje z Londýna. Premiér pre novinárov uviedol, že zlepšenie hospodárenia VSŽ v poslednom období výrazne zlepšilo ich pozíciu pri výbere strategického partnera. „VSŽ sú momentálne v situácii, kedy si môžu z potenciálnych záujemcov vyberať,“ povedal Dzurinda. Ďalších záujemcov však odmietol bližšie špecifikovať, tiež neuviedol, či je momentálnym favoritom železiarní americká U. S. Steel.

Prezident VSŽ na brífingu uviedol, že pri výbere strategického investora bude rozhodovanie viackriteriálne, pričom najdôležitejšie je optimálne splnenie záujmov akcionárov, štátu, veriteľských bánk a zamestnancov. G. Eichler zároveň dodal, že väčšina potenciálnych investorov má záujem o získanie majoritného podielu na základnom imaní VSŽ, pričom vo všetkých ponukách sa nachádza záväzok záujemcov, že nebudú drasticky znižovať počet zamestnancov v spoločnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 4. 2024

USD 1,065 0,003
CZK 25,267 0,013
GBP 0,856 0,000
HUF 395,300 1,370
CAD 1,467 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS