ČLÁNOK
Do druhého kola privatizácie ST postúpili všetci uchádzači
28. marca 2000

…medzirezortná komisia v pondelok skonštatovala, že do druhého kola privatizácie postupujú všetci záujemcovia, ktorí predložili ponuky. Medzirezortná komisia súčasne poverila poradcu na rokovanie s potenciálnymi uchádzačmi s cieľom navrhnúť definitívne znenie transakčných dokumentov a postup druhého kola. Agentúru SITA o tom informoval štátny tajomník MDPT Dušan Faktor.

Ako uviedol, definitívne znenie transakčných dokumentov ako aj návrh postupu v druhom kole privatizácie budú predložené komisii do 30. apríla. Po schválení v komisii budú tieto dokumenty podkladom pre predloženie konečných ponúk.

Postup do druhého výberového kola sa týka spoločností Telekom Austria, Deutsche Telekom a holandského KPN Telecom.

Podľa D. Faktora by bolo najvhodnejšie, keby ministerstvo záujemcov vyzvalo na predloženie definitívnych ponúk až po tom, čo bude telekomunikačný zákon v parlamente schválený. Uviedol, že všetci záujemcovia viazali predloženie konečných ponúk na prijatie tejto právnej normy. Vzhľadom k tomu, že NR SR v apríli nezasadá je možné, že zákon sa na program parlamentu dostane až v máji. Podľa D. Faktora je predložený návrh na skrátené legislatívne konanie. „Dá sa predpokladať, ak budú poslanci ústretoví, že dôjde k schváleniu zákona už v máji,“ domnieva sa D. Faktor.

Zákon bol podľa D. Faktora predložený aj do Európskej komisie. „Maximálne sme sa snažili vyjsť v ústrety požiadavkám Európskej komisii s tým, aby bol náš zákon konzistentný s legislatívnym prostredím na Slovensku,“ uviedol D. Faktor.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 1. 2022

USD 1,135 0,001
CZK 24,347 0,084
GBP 0,836 0,004
HUF 358,190 2,380
CAD 1,421 0,005

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS