ČLÁNOK
DMD Fin bude stopercentne vlastniť spoločnosť Credit
5. marca 2001

DMD Fin, a.s. sa stane stopercentným akcionárom Credit, a.s. Podľa marketingového riaditeľa DMD Holding Milana Šlebodu o tom rozhodli mimoriadne valné zhromaždenia (MVZ) spoločností Credit a DMD Fin.

Po realizácii odplatného prevodu piatich kusov akcií spoločnosti Credit z DMD Servis na DMD Fin v nominálnej hodnote 10 tis. Sk „za ekonomicky a daňovo optimálnu cenu“ zavŕši celú transakciu MVZ spoločnosti Credit. To má rozhodnúť o zrušení spoločnosti Credit bez likvidácie jej zlúčením s DMD Fin. MVZ preberajúcej spoločnosti DMD Fin zasa ustanoví jej splynutie so zanikajúcou spoločnosťou Credit.

Postup je časťou reštrukturalizácie DMD Holdingu Trenčín, ktorú odsúhlasil vládny kabinet v decembri minulého roka. Ako vtedy informoval minister hospodárstva Ľubomír Harach, pod plnú kontrolu novovzniknutej a.s. DMD Holding prejde majetok súčasných dcér v tzv. DMD Group. V rámci DMD Holding budú ako 100-percentné dcéry samostatne fungovať DMD Trade, DMD Fin a DMD Servis. DMD Fin a Credit doteraz tvorili v rámci holdingu samostatnú štruktúru, vlastnili sa navzájom a ich predstavenstvá pozostávali z tých istých ľudí.

Ministerstvo hospodárstva má následne previesť na Fond národného majetku SR majetkovú účasť v DMD Holdingu a 66-percentný podiel v ZTS Dubnica nad Váhom, ZVS Dubnica nad Váhom, Konštrukta Industry, Konštrukta Defence a DMD Invest. Po ocenení týchto akcií ich fond použije na posilnenie svojho podielu a zvýšenie základného imania DMD Holdingu. Konečným cieľom je nájsť pre podniky DMD Holdingu strategických investorov, a to buď vstupom kapitálu alebo odpredajom akcií ešte v tomto roku.

Rezort hospodárstva minulý týždeň doručil na ministerstvo pre správu a privatizáciu národného majetku privatizačné projekty podnikov ZTS Dubnica nad Váhom, ZVS Dubnica nad Váhom, Konštrukta Industry Trenčín, Konštrukta Defence Trenčín a DMD Invest Trenčín. Je to päť z 11 podnikov skupiny DMD Holding Trenčín, ktoré priamo kontroluje štát.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 5. 2024

USD 1,088 0,004
CZK 24,655 0,078
GBP 0,851 0,000
HUF 382,780 1,920
CAD 1,482 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS