ČLÁNOK
Deutsche Telekom začal bojkotovať americké servery
11. augusta 2013

Nemecká telekomunikačná spoločnosť Deutsche Telekom po škandále so sledovaním e-mailovej a telefónnej komunikácie v USA odmieta používať americké servery pre zaisťovanie e-mailových služieb pre svojich klientov.

Spoliehať sa bude výhradne na tie, ktoré sú umiestnené v Nemecku a komunikácia má byť navyše lepšie zabezpečená. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Sledovacia aféra ľuďmi v Nemecku hlboko otriasla,“ poznamenal šéf Deutsche Telekom René Obermann, keď predstavoval iniciatívu s názvom „E-mail made in Germany“. Tá sa usiluje o bezpečnejšiu e-mailovú komunikáciu v Nemecku.

Škandál prepukol po tom, čo bývalý externý spolupracovník amerických tajných služieb Edward Snowden v júni vyzradil podrobnosti o americkom tajnom vládnom programe na sledovanie internetu Prism. Škandál vyvolal v USA a zahraničí obavy z nezákonného špehovanie a porušovanie súkromia občanov.

Súvisiace články Českú Telefónicu chcú okupovať Rusi V USA rozbili obrovskú hackerskú sieť Francúzi sfúkli USA za špehovanie na webe. Robia to však aj oni Práve v Nemecku ide o zvlášť citlivú záležitosť, pretože jeho občania majú neblahé skúsenosti s odpočúvaním zo strany nacistických i komunistických úradov.

Nemecký spravodajský magazín Der Spiegel v júni informoval, že americké tajné služby v Nemecku za mesiac bežne zachytia pol milióna telefonátov, e-mailov a SMS.

celý článok


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS