ČLÁNOK
Deutsche Bank predpokladá nárast výdavkov na IT
18. februára 2001

Výdavky na globálne informačné technológie sa v tomto roku zvýšia o 5 až 10 %. Informovala o tom Deutsche Bank, odvolávajúc sa na svoj prieskum realizovaný medzi 45 štátnymi a súkromnými firmami v USA, Európe a Indii. Ako ďalej uviedla, vyšší dopyt po softvére sa dá očakávať z dôvodu väčšej potreby riadenia dodávateľského reťazca a iných procesov vo veľkých spoločnostiach.

Prieskum Deutsche Bank naznačuje, že dopyt je omnoho silnejší v Európe ako v USA. Správa z 29. januára hovorí, že väčšina indických IT spoločností je optimistická ohľadne tohtoročných prognóz, ale nepredpokladá dramatický nárast ziskov vzhľadom na to, že tvrdá konkurencia im neumožňuje výraznejšie zvýšiť ceny. Prieskumu sa zúčastnili vedúce indické softvérové spoločnosti ako Wipro Ltd, Infosys Technologies, Satyam Computer Services a MphasiS BFL Ltd.

Trend outsourcingu výroby technológií hlavne smerom k indickým spoločnostiam poskytujúcich IT služby získava v USA podľa Deutsche Bank čoraz väčšiu popularitu. „Domnievame sa, že trend premiestňovania prevádzok podporujú lokality, ktoré stále umožňujú znížiť celkové náklady,“ tvrdia autori štúdie zameranej na analýzu lacných lokalít, ako je India, a nákladných lokalít, ako sú krajiny západnej Európy. Výrobca opto-káblových sietí Nortel Networks, veľkovýrobca sieťových zariadení Cisco Systems a výrobca čipov Intel Corp sú medzi globálnymi lídrami, ktorí sa rozhodli založiť softvérové vývojové centrá v Indii a profitovať tak z indického potenciálu lacných a kvalifikovaných pracovných síl.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 5. 2024

USD 1,082 0,004
CZK 24,770 0,039
GBP 0,851 0,000
HUF 389,450 2,370
CAD 1,483 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS