ČLÁNOK
Deutsche a Dresdner Bank predmetom dohadov o fúzii
18. marca 2001

Nemecké banky Allianz AG a Deutsche Bank AG odmietli v piatok komentovať dohady, podľa ktorých oba subjekty obnovili rokovania o fúzii medzi Deutsche a Dresdner Bank AG. Rokovania o zlúčení oboch bánk skončili neúspechom v apríli minulého roka. Ako však uvádza nemecký denník Bild, oba subjekty v súčasnosti obnovili tajné rokovania vrcholných predstaviteľov troch spoločností, ktorých cieľom je dosiahnuť zlúčenie.

Hovorca Allianzu odmietol dohady komentovať. Hovorkyňa Deutsche Bank zopakovala, že Deutsche Bank a Allianz v minulosti určitú dobu rokovali o kooperácii v oblasti retailového bankovníctva. „Nemôžem sa však vyjadriť k špekuláciám, ktoré presahujú tento rámec,“ dodala. Predstaviteľov Dresdner Bank sa zatiaľ nepodarilo zastihnúť.

Podľa nemeckého denníka generálny riaditeľ Dresdner Bank Bernd Fahrholz, šéf Allianzu Henning Schulte-Noelle a generálny riaditeľ Deutsche Bank Rolf Breuer obnovili v tajnosti rokovania. Presne pred rokom Deutsche a Dresdner Bank verejne avizovali, že pripravujú fúziu, avšak už mesiac po vyhlásení možnosť spolupráce vylúčili, keďže rokovania viedli k výrazným nezhodám o tom, ako postupovať v prípade divízie investičného bankovníctva Kleinwort Benson. Deutsche Bank chcela predať Kleinwort Benson, avšak Dresdner na tento krok odmietala pristúpiť.

Allianz vlastní v Dresdner Bank 22 %, a preto je kľúčovým subjektom v prípade akejkoľvek fúzie alebo výraznejšej spoluprácie medzi oboma bankami. Podľa spravodaja údajne obe banky rokujú o fúzii podobnej tej spred roka, v rámci ktorej by Allianz získal podiel v divízii retailového bankovníctva Deutsche Bank – Bank 24 a zároveň by prevzal jej divíziu pre správu fondov DWS. Denník Bild, ktorý odmietol špecifikovať svoje zdroje, uviedol, že prebiehajúce rokovania sa týkajú výlučne spolupráce v špecifických oblastiach.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS