ČLÁNOK
Dcérska spoločnosť Zúčtovacie stredisko do likvidácie
30. októbra 2000

RM-Systém Slovakia (RM-S), a.s., Bratislava na mimoriadnom valnom zhromaždení svojej 100-percentnej dcérskej spoločnosti Zúčtovacie stredisko, a.s., rozhodol o jej likvidácii. Ako pre agentúru SITA povedala generálna riaditeľka RM-S Darina Huttová, spoločnosť v súčasnosti neeviduje žiadne záväzky. „Dúfame, že to tak zostane i po zverejnení výzvy veriteľom,“ dodala. Zúčtovacie stredisko nevykonávalo žiadnu činnosť a nemalo ani žiadnych zamestnancov.

Ako tiež informovala D. Huttová, v minulom týždni podpísaná zmluva medzi RM-S a Fondom národného majetku (FNM) o výplate dlhopisov neurčuje štruktúru a termíny vyplácania dlhopisov fondu. Podľa zmluvy RM-S len poskytuje technické prostriedky na výplatu. FNM ako emitent určuje objem, spôsob, lehotu či štruktúru vyplácania svojich cenných papierov. RM-S vyvinul variabilitu v spôsobe vyplácania dlhopisov, ktorá umožňuje vyplácania automaticky či na základe vydania pokynu a rozlíšenie veriteľov podľa kategórií, najmä na fyzické a právnické osoby a podľa veku.

„Z hľadiska techniky a technológie sme na vyplácanie pripravení,“ vyhlásila D. Huttová. RM-S garantuje hladký priebeh vyplácania po technickej stránke, zabezpečenie financií je však plne na FNM.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 9. 2020

USD 1,174 0,005
CZK 27,007 0,027
GBP 0,917 0,001
HUF 362,050 1,030
CAD 1,563 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS