ČLÁNOK
Ďalším v poradí bude Deutsche Telekom
22. februára 2000

sa uskutočnia vo štvrtok. Predmetom rokovania, ktorého sa tentokrát zúčastnia zástupcovia nemeckého Deutsche Telekom, budú opäť otázky týkajúce sa akcionárskej zmluvy, kúpnej zmluvy a licencie. Pre agentúru SITA to povedal riaditeľ Odboru regulácie a štátnej správy na Ministerstve dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) Stanislav Vanek, ktorý tento týždeň zastupuje riaditeľa Sekcie pôšt a telekomunikácií MDPT Milana Luknára z dôvodu jeho zahraničnej cesty.

Ako S. Vanek potvrdil, Deutsche Bank ministerstvu súčasne oznámilo, že ďalším v poradí rokovacích partnerov ministerstva by okrem nemeckého operátora mal byť aj rakúsky Telekom Austria. Ten svoj záujem vstúpiť na slovenský telekomunikačný trh oficiálne oznámil minulý štvrtok.

Rokovania sú pokračovaním série pracovných stretnutí, ktoré začali minulý týždeň. Prvý záujemca, ktorý zasadol za rokovací stôl s MDPT bol holandský KPN Telecom.

V priebehu januára boli potenciálnym záujemcom o kapitálový vstup do ST zaslané návrhy Zmluvy o predaji a upísaní akcií a Akcionárskej zmluvy. Podľa predstaviteľov MDPT, v priebehu marca sa očakávajú indikatívne ponuky s pripomienkami k Zmluve o predaji a upísaní akcií, Akcionárskej zmluve a návrhu licencie, ktoré budú predmetom následných rokovaní so záujemcami o privatizáciu ST a príslušnými orgánmi SR. Podľa vyjadrení predstaviteľov ministerstva dopravy by mal proces výberu strategického partnera pre ST v apríli dospieť k výberu jedného záujemcu. Medzi favoritmi na kúpu podielu v ST sú okrem spomínaných spoločností ešte francúzsky France Telecom či americký SBC Corporation.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

3. 10. 2023

USD 1,047 0,006
CZK 24,494 0,034
GBP 0,868 0,001
HUF 386,730 1,870
CAD 1,437 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS