ČLÁNOK
ČSOB rozširuje v SR sieť svojich pobočiek
20. októbra 2000

Nové distribučné miesto v zrekonštruovanej budove v centre Komárna otvorí Československá obchodná banka, a.s. (ČSOB). Svoju činnosť začne s piatimi pracovníkmi. Agentúru SITA o tom informovala Miriam Hajduová z odboru marketingu banky. Od budúceho týždňa tak bude banka ponúkať svoje produkty prostredníctvom 21 predajných miest. Do konca roka by ich počet mal stúpnuť o ďalších päť v Leviciach, Michalovciach, Zvolene, Bratislave a v Košiciach. V nasledujúcom roku by mala expanzia distribučných miest pokračovať a počet predajných miest mal vzrásť o 12 nových pobočiek.

Ako nedávno M. Hajduová novinárom povedala, ČSOB by mala už v tomto roku začať s predajom podielových listov otvorených podielových fondov belgickej finančnej skupiny KBC, ktorá je majoritným akcionárom banky. Malo by ísť o zmes fondov, ktoré sa budú odlišovať iným prístupom k riziku. Na Slovensko by mali takto vstúpiť s predajom dvoch až troch fondov. Portfólio produktov ČSOB v budúcom roku pravdepodobne obohatia aj hypotekárne a spotrebné úvery. ČSOB plánuje tiež podobne ako Tatra banka, a.s. a Slovenská sporiteľňa, a.s. zaviesť na trh úverové karty. Dlhodobou stratégiou ČSOB je naďalej vstup na slovenský poistný trh.

ČSOB založila v tomto roku aj stavebnú sporiteľňu. V súčasnosti čaká na udelenie licencie na jej činnosť od Národnej banky Slovenska. V strednodobom horizonte má pritom záujem o ovládnutie 20-percentného podielu na trhu. Nová sporiteľňa by mala klientom priniesť nové produkty, ktoré na Slovensku nie sú bežné. Príkladom môže byť kombinácia stavebného sporenia a hypotekárneho úveru, ako aj kombinácia sporenia s inými bankovými produktmi. Hlavnými akcionármi ČSOB sú KBC so 71,24% a Európska banka pre obnovu a rozvoj so 7,47%.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS