ČLÁNOK
ČSOB má nové predstavenstvo a dozornú radu
11. augusta 1999

Koncom júna sa zmenila štruktúra akcionárov spoločnosti predajom 65,7-percentného podielu belgickej KBC Bank. Odhlasovali tiež zmenu stanov. Tlačovú agentúru SITA o tom informoval hovorca banky Milan Tománek.
V predstavenstve ostali okrem Pavla Kavánka a podpredsedu predstavenstva Josefa Taubera ďalší zástupcovia ČSOB Vladimír Staňura, Peter Knapp, Jan Lamser a Ladislav Unčovský. Novými členmi sa stali Pavol Strnada, doterajší riaditeľ KBC pre strednú Európu a Carla Rosseye, doterajší riaditeľ organizačného odboru KBC. Jedno miesto ostalo neobsadené.
Z dozornej rady boli odvolaní členovia zastupujúci akcionárov zo štátnych inštitúcii Zdeněk Petříček (MF), Pavel Suchý (FNM), Vladimír Šrytr (MF) a Josef Vanžura (ČNB). Odvolaná bol ďalej Frank Farský (Škoda Auto). Na ich mesta boli navrhnutí a mimoriadnym valným zhromaždením zvolení zástupcovia KBC Bank, a to prezident KBC Bank Remi Vermeiren, výkonný riaditeľ Herman Angeesens, riaditeľ medzinárodného bankovníctva Patrick Daems, výkonný riaditeľ Willy Duron, výkonný riaditeľ Francois Florquin, riaditeľ drobného
bankovníctva a poisťovníctva Piet Van Keirsbilck, riaditeľ pre rozvoj vzťahov s krajinami strednej a východnej Európy Luc Flameé a výkonný riaditeľ Jan Vanhevel. Farský bol do dozornej rady znovu zvolený, tentokrát za
zamestnancov spoločnosti.
Členovia zvolení na riadnom valnom zhromaždení za zamestnancov spoločnosti Karel Kouba (Univerzita Karlova), Jiří Koliha a Peter Pecháček (ČNB) a Dušan Preisinger (NBS), pokračujú v práci v dozornej rade, rovnako ako členovia navrhnutí NBS Štefan Pavúk a Stanislav Masár.
Ako M. Tománek uviedol vo vyhlásení, mimoriadne valné zhromaždenie tiež schválilo zmenu stanov, podľa ktorých sa rozširuje počet členov predstavenstva zo sedem na deväť a dozornej rady z jedenásť na pätnásť.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 7. 2022

USD 1,043 0,004
CZK 24,753 0,014
GBP 0,866 0,008
HUF 401,110 4,070
CAD 1,349 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS