ČLÁNOK
Cinergy ukončila predinvestičnú analýzu v Nafte Gbely
28. júla 1999

Cinergy Corp. už ukončila podrobnú predinvestičnú analýzu (due dilligence) v Nafte, a.s., Gbely a jej výsledky schválilo aj najvyššie vedenie firmy. Informáciu uverejnil v najnovšom vydaní týždenník TREND.
Tento krok je v súlade s nedávnym vyhlásením viceprezidenta Cinergy Global Recources Inc. Valadimira Prerada, podľa ktorého Cinergy pracuje ,,veľmi intenzívne na dokončení rôznych aspektov” spojených so vstupom do Nafty.
V uplynulých dňoch Naftu navštívili v sprievode zástupcov Cinergy aj najvyšší predstavitelia ďalšej významnej americkej firmy National Fuel Gas, ktorá je diverzifikovanou energetickou spoločnosťou zameranou na diaľkovú prepravu, distribúciu a skladovanie zemného plynu. Podniká aj v oblasti ťažby ropy a plynu.
Týždenník TREND považuje reprivatizáciu Nafty za zbytočne spolitizovanú. Za prapôvodnú príčinu kauzy však nepovažuje spor vo vládnej Slovenskej demokratickej koalícii, ale pretrvávajúce klientelisticko-stranícke zasahovanie do ekonomiky a snahu zabrániť vstupu zahraničného kapitálu. Podľa TRENDU len skutočne silný a seriózny zahraničný kapitál preruší mnohé, dlhé roky spoľahlivo fungujúce ,,peňazovody” a tým pripraví o financie nielen stranícke sekretariáty, ale hlavne slovenských ,,dravých veľkopodnikateľov”.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 7. 2022

USD 1,043 0,004
CZK 24,753 0,014
GBP 0,866 0,008
HUF 401,110 4,070
CAD 1,349 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS