ČLÁNOK
Cinergy ukončila predinvestičnú analýzu v Nafte Gbely
28. júla 1999

Cinergy Corp. už ukončila podrobnú predinvestičnú analýzu (due dilligence) v Nafte, a.s., Gbely a jej výsledky schválilo aj najvyššie vedenie firmy. Informáciu uverejnil v najnovšom vydaní týždenník TREND.
Tento krok je v súlade s nedávnym vyhlásením viceprezidenta Cinergy Global Recources Inc. Valadimira Prerada, podľa ktorého Cinergy pracuje ,,veľmi intenzívne na dokončení rôznych aspektov” spojených so vstupom do Nafty.
V uplynulých dňoch Naftu navštívili v sprievode zástupcov Cinergy aj najvyšší predstavitelia ďalšej významnej americkej firmy National Fuel Gas, ktorá je diverzifikovanou energetickou spoločnosťou zameranou na diaľkovú prepravu, distribúciu a skladovanie zemného plynu. Podniká aj v oblasti ťažby ropy a plynu.
Týždenník TREND považuje reprivatizáciu Nafty za zbytočne spolitizovanú. Za prapôvodnú príčinu kauzy však nepovažuje spor vo vládnej Slovenskej demokratickej koalícii, ale pretrvávajúce klientelisticko-stranícke zasahovanie do ekonomiky a snahu zabrániť vstupu zahraničného kapitálu. Podľa TRENDU len skutočne silný a seriózny zahraničný kapitál preruší mnohé, dlhé roky spoľahlivo fungujúce ,,peňazovody” a tým pripraví o financie nielen stranícke sekretariáty, ale hlavne slovenských ,,dravých veľkopodnikateľov”.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 4. 2021

USD 1,204 0,005
CZK 25,903 0,024
GBP 0,864 0,004
HUF 360,230 0,870
CAD 1,504 0,005

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS