ČLÁNOK
Chargé d´affaires USA navštívil železiarne
9. mája 2000

Podpísané memorandum o porozumení medzi americkou spoločnosťou U.S. Steel a VSŽ, a.s., Košice je výzvou pre všetky zainteresované strany ako aj za obojstranne výhodnú spoluprácu. V piatok to počas svojej návštevy košických železiarní povedal chargé d´affaires USA v SR Douglas C. Hengel.

Výhodou Košíc a Slovenska v porovnaní s inými krajinami V4 je podľa jeho slov v predošlej spolupráci U.S. Steel a VSŽ, ktoré už niekoľko mesiacov spolupracovali prostredníctvom spoločného podniku. „Evidujeme rastúci záujem Američanov o investície na Slovensku a preto intenzívne sledujeme aj politickú situáciu v krajine,“ povedal na margo súčasného politického vývoja v SR.

V piatok sa zúčastní D. C. Hengel aj stretnutia s viceprimátorom Košíc, primátorom Prešova a tiež otvorenia výstavy fotografií amerických autorov vo Východoslovenskej galérii v Košiciach.

Hengel krátko po podpísaní memoranda (24. marca) uviedol, že uzatvorenie dohody medzi VSŽ a americkou spoločnosťou U.S. Steel priláka na Slovensko ďalšie investície. Dohoda, vďaka ktorej chce U.S. Steel získať oceliarske aktivity VSŽ, je podmienená úspešným ukončením procesu legislatívneho auditu VSŽ zo strany U.S. Steel a súhlasom predstavenstva USX Corp., vlastníka U.S. Steel, a akcionárov VSŽ. Predstavenstvo americkej spoločnosti už svoj súhlas s transakciou udelilo, akcionári VSŽ sa touto otázkou budú zaoberať 25. mája na valnom zhromaždení. V prípade splnenia stanovených podmienok možno ukončenie celého procesu očakávať pravdepodobne v lete.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS