ČLÁNOK
Ceský minister informatiky chce zaviest paušál za dial-up
6. marca 2003

Ceský minister informatiky Vladimír Mlynár sa chce zasadit za zavedenie plného nemeraného mesacného paušálu za vytácané pripojenie k internetu (dial-up). Zavedenie paušálu je podla neho prioritou, aj ked cena za mesacné casovo neobmedzené pripojenie bude zo zaciatku možno vyššia ako 600 CZK, ktorú požaduje platforma Zástupcovia užívatelov internetu (ZUI). O výsledkoch schôdzky medzi Mlynárom a ZUI informoval zástupca platformy Luboš Olejár.

„Zástupcovia ZUI informovali ministra o momentálnej situácii týkajúcej sa rokovania Fóra pre vytácaný internet, kde sa už mesiace rokuje o nových modeloch za dial-up pripojenie, ale bohužial sa nedarí nájst vhodné riešenie,“ uviedol Olejár. Ceský Telecom podla neho neustále hladá dôvody, preco vo svete bežné paušálne spoplatnenie pripojenia nie je možné zaviest. ZUI aj Mlynár pritom nesúhlasia s tvrdením zástupcov Ceského Telecomu, že by casovo neobmedzené pripojenie viedlo k pretažovaniu siete, pretože že by nenútilo užívatelov k odpojovaniu sa zo siete v prípade dlhodobejšieho prerušenia práce s internetom.

„ZUI aj minister Mlynár sú ochotní akceptovat také riešenie, ktoré užívatelov napríklad po dvoch hodinách automaticky odpojí. V prípade záujmu by sa potom užívatel musel jednoducho znovu pripojit,“ vysvetlil Olejár.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 3. 2021

USD 1,187 0,007
CZK 26,417 0,114
GBP 0,857 0,006
HUF 367,190 0,900
CAD 1,504 0,013

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS