ČLÁNOK
Černák považuje kauzu zo strany ministerstva za uzavretú
6. augusta 1999

Ako povedal na tlačovej besede, ministerka financií Brigita Schmögnerová vo štvrtok dopoludnia pozastavila obchod na Burze cenných papierov týkajúci sa prevodu 32-percentného balíka akcií spoločnosti Nafta, a.s., Gbely. „Ministerka pozastavila obchod na burze až do jeho právneho vyjasnenia, časový tlak teda už nehrozí,“ zdôraznil Ľ. Černák. Celá vec sa tak podľa neho stala záležitosťou právnikov.
V súvislosti s ďalším postupom SPP a FNM pri získaní zvyšného 13,9-percentného balíka akcií Nafty od súčasného majiteľa Druhej obchodnej minister poznamenal, že táto záležitosť je mimo kompetencií vlády SR. Ľ. Černák však predpokladá, že FNM v konečnom dôsledku predá svoj podiel v medzinárodnom tendri. Po uzavretí dohody s IPB-AII by malo dôjsť v záverečnej fáze k zlúčeniu aktív spoločností Nafta Gbely a Nafta Trade.
Minister zároveň potvrdil, že rokovania medzi Slovenským plynárenským priemyslom, š.p. (SPP) a Konsorciom IPB-AII boli ukončené na žiadosť SPP v dôsledku neúmerných cenových požiadaviek IPB-AII. „Mám ale neoficiálne informácie, podľa ktorých Konsorcium IPB AII už prehodnotilo svoj postoj,“ povedal. Podľa týchto informácií IPB-AII predložilo požiadavku na ďalšie rokovanie s SPP. Rokovanie sa má uskutočniť už na budúci týždeň, v záujme Konsorcia IPB-AII je údajne uzatvorenie kompromisnej dohody s SPP bez finančných nárokov. Minister je presvedčený, že cena akcií Nafty bude po uzavretí príslušných dohôd postupne stúpať, takže minoritní akcionári nebudú v konečnom dôsledku poškodení.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS