ČLÁNOK
Capital Invest vidí jedinečné šance pri rozširovaní EÚ
30. januára 2002

Jedinečnú šancu na dosiahnutie vysokých ziskov vidia experti dcérskej spoločnosti rakúskej Bank Austria Capital Invest v rozširovaní Európskej únie (EÚ). Integračný proces prinesie podľa ich slov urýchlené štrukturálne zmeny a otvorí západoeurópskym investorom v porovnaní s ostatnými rastovými trhmi jedinečné možnosti v oblasti priamych investícií ako aj finančných trhov vstupných kandidátov.

Podľa manažérky Capital Invest Margarete Strasserovej sa v prvom kole rozširovania dostanú do únie Maďarsko, Slovinsko, Slovensko, Poľsko, ČR, Estónsko, Lotyšsko a Litva. Oproti očakávaniam EÚ však predpokladá Strasserová prvé rozširovanie až v roku 2005.

Proces privatizácie, ozdravovanie bankového systému a harmonizácia zákonných noriem v kandidátskych krajinách rýchlo napreduje. Peňažná a rozpočtová politika väčšiny kandidátskych krajín je podľa jej slov na dobrej ceste. Kandidátske krajiny sa tak stávajú atraktívnym prostredím pre zahraničných investorov. Toto sa podľa Strasserovej prejaví aj na postupnom raste životnej úrovne.

Experti Capital Invest pozitívne hodnotia aj akciové trhy kandidátskych krajín. Východoeurópske akcie sú podľa expertov Capital Invest atraktívne ohodnotené a vykazujú vysoké rizikové prémie. Vysoký potenciál dosahujú predovšetkým akcie veľkých energetických a farmaceutických spoločností.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS