ČLÁNOK
Brose preinvestovala do závodu v Lozorne takmer 7 mil. eur
8. októbra 2002

Skupina Brose investovala do výstavby prvého výrobného a montážneho závodu v priemyselnom parku Lozorno takmer 7 mil. eur. Spoločnosť v pondelok oficiálne uviedla závod do prevádzky. Brose bude na Slovensku produkovať dverové systémy pre nové terénne vozidlá Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne a bude zamestnávať 125 pracovníkov. Informoval o tom v pondelok riaditeľ závodu Jan Francke.

Brose je významných subdodávateľom Volkswagenu Slovakia, a.s., Bratislava. „Budovanie industriálneho parku a subdodávateľskej siete je previazané s generálnou stratégiou Volkswagenu,“ doplnil člen predstavenstva Jozef Uhrík. Priblížením sa firmy Brose k finálnej výrobe sa tak Volkswagenu výrazne znížia logistické náklady výroby. Hlavným subdodávateľom pri budovaní areálu Brose bola spoločnosť ZIPP Bratislava. Celý závod sa rozkladá na 4,5 tis. metroch štorcových, pričom výrobnú plochu tvorí 3,4 tis. metrov štvorcových.

Volkswagen Slovakia a Porsche plánujú počnúc rokom 2003 vyrobiť 130 tis. spomínaných automobilov ročne. Firma Brose pre automobily dodá 520 tis. dverových systémov. „Produkt, ktorý na Slovensku vyrábame je dôkazom spolupráce s firmami Volkswagen a Porsche,“ zdôraznil generálny riaditeľ skupiny Brose Michael Stoschek. Brose bude dodávať do Volkswagenu dvere s namontovanými zámkami, otváraním okien, sklami, káblami, reproduktormi a ďalšími časťami. Presné vyhotovenie sa bude riadiť objednávkami z Volkswagenu, ktoré sa budú prenášať satelitom. „Sme schopní zhotoviť 2000 variant modulov, pričom každých 60 minút sa uskutoční jedna dodávka synchrónne s produkciou výrobcu vozidiel do 25 kilometrov vzdialeného závodu Volkswagen Slovakia,“ vysvetlil J. Francke. Za posledných päť rokov Brose vybudoval päť výrobných závodov v rôznych krajinách.

Skupina Brose patrí k výrobcom systémov pre automobilový priemysel, ktorá má 12 výrobných prevádzok najmä v Nemecku, ale aj v Mexiku, Brazílii a v Číne. Brose dodáva svoje výrobky pre viac ako 30 značiek automobilov. Vlani dosiahla skupina Brose objem tržieb vo výške 1,5 mld. eur. Koncern Volkswagen je v súčasnosti jedným z najdôležitejších zákazníkov tohto dodávateľa automobilových dielov. Brose je súčasťou priemyselného parku Lozorno, ktorého hlavným investorom je spoločnosť AIG.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS