ČLÁNOK
Britannica a verbálny kontakt s jej stránkami
9. októbra 2000

V budúcnosti budete môcť komunikovať s Internetom verbálne, kedykoľvek budete chceť využiť online služby známej encyklopédie Britannica (http://www.britannica.com) . Zatiaľ ide len o pripravovaný projekt, ktorý by mal do vyhľadávacích funkcií tohto vysoko uznávaného zdroja informácií implementovať zvukový prvok. Spojenie s technológiami firmy One Voice Technologies Inc. má umožniť užívateľovi, ktorý hľadá určitú informáciu, aby sa na ňu jednoducho opýtal svojimi ústami. Teda na prípadnú otázku by mal očakávať rovnako odpoveď vo forme zvuku.

Intelligent Voice Animated Navigator (IVAN) je produktom spoločnosti One Voice (http://www.onevoicetech.com), ktorý užívateľovi umožňuje vyhľadať hlasom stránku, na ktorej by si zaistil hotelovú izbu, či dozvedel sa najnovšie aktuality. Nasledovať ho majú ďalšie podobné produkty ako Intelligent Voice Interactive Technology (IVIT), VoiceSite (web stránka, ktorá s užívateľom komunikuje verbálne) či MultiSite (po vyslovení požiadavky vám systém v priebehu niekoľkých sekúnd vyhľadá množstvo stránok týkajúcich sa vášho problému). Encyklopédia Britannica, ktorá sa vydáva už od roku 1768, si svoje vyhľadávacie možnosti na Internete rozšíri implementáciou svojich stránok a odkazov do produktu IVAN.

Ťažko si je dnes predstaviť, že počítač je náš partner na rozprávanie, najmä ak si uvedomíme, že počítač by mal rozumieť všetkým naším slovám a hlavne ich významu vo vete. Spoločnosť One Voice sa však netají s tým, že nimi ponúkané produkty sa s takýmito problémami vedia vyrovnať, a tak dúfajme, že to nie je iba hudba vzdialenej budúcnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS