ČLÁNOK
Bomby padajú aj po východe slnka
22. marca 2003

Na predmestiach Bagdadu bolo pocut v sobotu nadránom dalšie tri explózie, potom ako ani východ slnka neukoncil sériu výbuchov, ktoré otriasli celám mestom, uviedla pracovnícka agentúry Reuters v irackom hlavnom meste. K výbuchom došlo po asi hodinovej odmlke od poslednej väcšej explózie na predmestí Bagdadu. Dve strely tiež pocas noci zasiahli centrum mesta. Dnes v noci bol Bagdad po prvý krát od zaciatku vojny ostrelovaný aj po východe slnka.

Spojené štáty v piatok požiadali Švajciarsko zmrazit všetky prípadné aktíva irackej vlády v švajciarskych bankách, uviedol minister zahranicných vecí Švajciarska. Bern bude “ túto požiadavku zvažovat“, uviedol Livio Zanolari a dodal, že doteraz neexistujú indície, že by mala vláda irackého prezidenta Saddáma Husajna akékolvek prostriedky na úctoch v Švajciarsku. Americká požiadavka bola Švajciarsku dorucená diplomatickými kanálmi. USA tiež požiadali Bern uzavriet iracké velvyslanectvo v krajine, uviedol hovorca ministerstva zahranicných vecí.

Velitel irackej 51. pešej divízie sa v piatok vzdal postupujúcim jednotkám americkej námornej pechoty spolu s ôsmimi tisíckami vojakov, ktorý k nej patrili, uviedla televízna stanica CBS. Jedná sa o prvý prípad, že by sa americko-britským silám vzdal velitel irackej divízie. Jednotky USA a Británie odštartovali vo štvrtok bleskový útok na Irak z kuvajtského územia.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

3. 3. 2021

USD 1,205 0,002
CZK 26,138 0,004
GBP 0,864 0,001
HUF 363,750 0,050
CAD 1,523 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS