ČLÁNOK
Belgický koncern Bekaert chce investovať na Slovensku
29. júla 1999

V súčasnosti má SNAZIR rozpracovaných viacero investičných projektov. Najnádejnejším je projekt belgickej korporácie Bekaert, ktorá plánuje v Bánovciach nad Bebravou vybudovať fabriku na výrobu oceľových kordov. Podľa slov zástupkyne generálneho riaditeľa agentúry Nadi Haberlovej neprejavila spoločnosť záujem o vstup do existujúcich výrobných kapacít a chce vybudovať závod „na zelenej lúke“.

Projekt je zatiaľ v štádiu rokovania, konkrétnejšie podmienky vrátane termínu investície preto N. Haberlová neupresnila. Bekaert je celosvetová skupina s vyše 70 výrobnými centrami a obratom 2,52 mld. EUR. Vyrába najmä oceľové kordy, drôty a výrobky z nich (ploty). Zamestnáva okolo 16,7 tis. pracovníkov.

Inwest Forum je súčasťou vo februári schváleného vládneho programu na zvýšenie prílevu priamych zahraničných investícií. Príprava projektu v SNAZIR-e prebieha vyše 3 mesiacov. Projekt má predovšetkým predstaviť Slovensko potenciálnym investorom v rámci vládnych i mimovládnych obchodných misií či prostredníctvom reklamy v business médiách. V novembri organizuje SNAZIR v Bratislave konferenciu pre záujemcov o investovanie v SR. Prvým úspechom projektu je investícia izraelskej spoločnosti Iscal Holdings, ktorá na Slovensku vybuduje medicínske centrum za niekoľko desiatok miliónov korún.

SNAZIR rokuje v súčasnosti aj o projekte vstupu belgického kapitálu do Pratexu Čadca, záujem o výrobu videorekordérov v SR prejavil japonský koncern Sharp. Ďalšie zahraničné investície sa rysujú v automobilovom priemysle, konkrétne výroba alumíniových diskov, v strojárstve či energetike.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 8. 2022

USD 1,020 0,009
CZK 24,460 0,080
GBP 0,844 0,003
HUF 398,600 6,300
CAD 1,317 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS