ČLÁNOK
Banky chcú vraj pomôcť poisťovateľom cenných papierov
1. februára 2008


Banky chcú vraj pomôcť poisťovateľom cenných papierovCelé odvetvie poisťovania cenných papierov v súčasnosti zápasí s rastúcimi stratami a deficitom kapitálu


 


Osem veľkých bánk spojilo svoje sily a rozhodlo sa nájsť spôsob, ako zachrániť spoločnosti MBIA Inc, Ambac Financial Group Inc a iných poisťovaťeľov cenných papierov, ktorých zasiahla svetová úverová kríza. Informovala o tom televízia CNBC.


Celé odvetvie poisťovania cenných papierov v súčasnosti zápasí s rastúcimi stratami a deficitom kapitálu. Tieto hrozby by mohli viesť k zhoršeniu úverového ratingu spoločností ako MBIA a Ambac z najvyššej úrovne „AAA“, na nižšiu hodnotu. Od vysokého úverového ratingu pritom závisí celé fungovanie spomínaných spoločností.


Podľa televízie CNBC medzi spomínaných osem bánk patria Barclays, BNP Paribas, Citigroup Inc, Allianz’s Dresdner Bank, Royal Bank of Scotland, Société Générale, UBS AG a Wachovia. Televízia ďalej uviedla, že ako poradcu si vybrali investičnú banku Greenhill & Co. Uviedol to nemenovaný zdroj.


Zástupcovia Citigroup a UBS sa k správe odmietli vyjadriť, kým od ostatných šiestich bánk sa nepodarilo získať komentár.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS