ČLÁNOK
Aukčný portál eBay chce pomôcť obetiam teroristických útokov
25. septembra 2001

Najväčší prevádzkovateľ online aukcií, spoločnosť eBay založila špeciálny website s názvom „Auction For America“. Cieľom kalifornskej firmy so sídlom v San Jose je získať na charitatívne ciele 100 mil. USD v priebehu 100 dní prostredníctvom online predaja rozličných tovarov. Takto získané peniaze pôjdu priamo na účet nadácie „September 11th Fund“ založenej mestom New York a použijú sa na materiálnu podporu obetí katastrofy, ktorá 11. septembra zničila Svetové obchodné centrum.

Predstavitelia New Yorku – starosta mesta Rudy Giuliani a guvernér štátu George Pataki – sa už verejne poďakovali kalifornskej firme, ktorá oznámila, že sama prispeje prvým miliónom dolárov. Dohodami s obchodnými partnermi eBay zabezpečil, aby všetky poplatky z transakcií realizovaných cez „Auction for America“ išli na newyorskú nadáciu vrátane poplatkov, ktoré si pri platbách účtujú spoločnosti vydávajúce kreditné karty ako VISA, MasterCard, Wells Fargo Bank a Discover Financial Services.

„Cieľom je zozbierať 100 mil. USD za 100 dní. Príspevky darcov realizované formou nákupu, predaja alebo priameho darovania hotovosti idú v stopercentnej hodnote vrátane prevádzkových poplatkov na charitatívne účely,“ zdôrazňuje spoločnosť na svojej internetovej stránke.

Iniciatíva eBay je jednou zo série aktivít, ktoré organizujú aj iné významné internetové firmy ako Yahoo a Amazon. Tieto otvorili na svojich webových sídlach špeciálne stránky, ktoré umožňujú používateľom realizovať online donácie. Webstránka Yahoo umožnila takto vyzbierať viac ako 20 mil. USD v prospech charitatívnych organizácií, ako je napríklad Červený kríž či Armáda spásy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 7. 2024

USD 1,085 0,001
CZK 25,425 0,063
GBP 0,840 0,001
HUF 393,280 2,850
CAD 1,495 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS