ČLÁNOK
Andersen China začala rokovania s konkurenciou
19. marca 2002

Čínska divízia piatej najväčšej audítorskej spoločnosti Veľkej päťky prehĺbila neistotu týkajúcu sa budúcnosti Andersen, keď uviedla, že rokuje s konkurenčnými spoločnosťami v krajine. „Andersen China sa aktívne angažuje v rokovaniach o svojej budúcnosti s ostatnými audítorskými firmami v krajine,“ uviedla čínska divízia vo vyhlásení. Andersen China však nespresnila, o akej forme prípadnej spolupráce uvažuje.

Napriek problémom americkej časti Andersen sú európske divízie zatiaľ „nedotknuté“ a existujú predpoklady, že potenciálni kupcovia prejavia záujem predovšetkým o tieto časti spoločnosti. Predstaviteľ Andersen France Aldo Cardoso však uviedol, že jeho firma chce stále ostať časťou skupiny Andersen aj napriek obavám, že americká časť firmy by mohla byť kvôli afére v súvislosti so skrachovanou spoločnosťou Enron zatvorená.

Spoločnosť KPMG po predchádzajúcom nejasnom vyhlásení v pondelok večer potvrdila, že s firmou Andersen začala rokovania o možnom zlúčení s jej najväčšími divíziami mimo USA. Šéf KPMG Germany Harald Wiedmann v spoločnom vyhlásení divízií obidvoch skupín uviedol, že rozhovory sa budú týkať možného zlúčenia pobočiek v najdôležitejších krajinách Európy, Ázie, Latinskej Ameriky, stredného východu a Kanady. „Takáto fúzia by vytvorila výrazný synergický efekt z hľadiska geografického zastúpenia, sektorového know-how a portfólií služieb,“ uviedol vo vyhlásení. Šéf Andersen Deutschland Christoph Gross dodal, že fúzia by umožnila spoločnosti Andersen pokračovať vo svojej činnosti celosvetovo aj naďalej.

V európskom regióne sa najviac zhoršuje situácia britskej divízie, podľa nemenovaných zdrojov sa o odchod z nej pokúšajú viacerí najvyšší predstavitelia. Konkurenčné audítorské spoločnosti vo Veľkej Británii v poslednej dobe zaznamenali prudký nárast žiadostí o zamestnanie zo strany zamestnancov Andersen. Snaha zamestnať sa u konkurenčných spoločností je v súčasnosti charakteristická pre zamestnancov všetkých firemných úrovní, dokonca aj tých najvyšších.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS