ČLÁNOK
Andersen a KPMG rokujú o fúzii v ázijskej oblasti
20. marca 2002

Audítorská spoločnosť Andersen v utorok začala rokovanie s konkurenčnou KPMG o možnom zlúčení v ázijskej oblasti. Informoval o tom nemenovaný predstaviteľ spoločnosti KPMG. Zástupcovia KPMG a Andersenu celý deň rokovali v Singapúre. Predstaviteľ KPMG uviedol, že rozhovory sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkali všetkých ázijských divízií vrátane Japonska a Austrálie.

Aj čínska divízia Andersen China v pondelok informovala, že rokuje s konkurenčnými spoločnosťami v krajine. Nespresnila však, o akej forme prípadnej spolupráce uvažuje. Konkurenčná KPMG v pondelok večer potvrdila, že s firmou Andersen začala rokovania o možnom zlúčení s jej najväčšími divíziami mimo USA. Šéf KPMG Germany Harald Wiedmann v spoločnom vyhlásení divízií obidvoch skupín uviedol, že rozhovory sa budú týkať možného zlúčenia pobočiek v najdôležitejších krajinách Európy, Ázie, Latinskej Ameriky, Stredného východu a Kanady. „Takáto fúzia by vytvorila výrazný synergický efekt z hľadiska geografického zastúpenia, sektorového know-how a portfólií služieb,“ uviedol vo vyhlásení. Šéf Andersen Deutschland Christoph Gross dodal, že fúzia by umožnila spoločnosti Andersen pokračovať vo svojej činnosti celosvetovo aj naďalej.

V európskom regióne sa najviac zhoršuje situácia britskej divízie a podľa nemenovaných zdrojov sa o odchod z nej pokúšajú viacerí najvyšší predstavitelia. Konkurenčné audítorské spoločnosti vo Veľkej Británii v poslednom čase zaznamenali prudký nárast žiadostí o zamestnanie zo strany zamestnancov Andersenu. Snaha zamestnať sa u konkurenčných spoločností je v súčasnosti charakteristická pre zamestnancov všetkých firemných úrovní, dokonca aj tých najvyšších.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS