ČLÁNOK
Analytici sa budú informovať o hospodárení U.S. Steel
7. augusta 2001

V Košiciach sa v pondelok začala Konferencia investorov, ktorú organizuje spoločnosť United States Steel LLC (USS). Určená je analytikom a investičným poradcom z oblasti hutníctva. Na programe je najmä informácia o prevádzkových výsledkoch USS za posledné obdobie a vyhliadky hospodárenia firmy. Agentúru SITA o tom informoval hovorca USS Košice Jozef Marko.

Na konferencii sa stretne 23 predstaviteľov osemnástich firiem z USA a Európy, ktorí navštívia aj prevádzky USS v Košiciach a stretnú sa s predstaviteľmi Košíc. Konferencia sa podľa J. Marka tentokrát koná v Košiciach, pretože je zároveň predstavením tejto najnovšej prevádzky USS. Vedenie spoločnosti bude informovať o výsledkoch hospodárenia celého koncernu United States Steel LLC, ako aj samotného košického podniku.

Akcionári, investori a iní záujemcovia si budú môcť počas záverečného dňa konferencie, v utorok 7. augusta, vypočuť prostredníctvom internetu stretnutie predstaviteľov americkej spoločnosti USS s analytikmi. Prebiehať bude od 8.00 h do poludnia a záujemcovia ho môžu sledovať na webovej stránke USX Corporation.

Na stretnutí sa medzi viacerými predstaviteľmi spoločnosti zúčastní aj predseda predstavenstva a generálny riaditeľ USX Corporation Thomas J. Usher. Za slovenskú spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o., bude na stretnutí prezident košickej firmy John H. Goodish. Záujemcovia môžu navštíviť webovú stránku www.usx.com, kliknúť na „U. S. Steel“ a potom na „Investor/Shareholder Services“.

Spoločnosť USX-U. S. Steel Group zaznamenala v druhom štvrťroku čistú stratu 30 mil. USD, resp. 36 centov na akciu. V rovnakom období minulého roka pritom vykazovala čistý zisk 66 mil. USD, resp. 72 cent/akcia. Údaje nezahŕňajú špeciálne položky. Spoločnosť U. S. Steel Košice, s.r.o., ktorú americký koncern získal koncom minulého roka, zaznamenala v druhom štvrťroku zisk 41 mil. USD, resp. 38 USD za tonu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS