ČLÁNOK
Analytici hodnotia zlúčenie BA a HVB pozitívne
10. augusta 2000

Analytici viacerých zahraničných investičných domov hodnotia plánované zlúčenie rakúskeho peňažného inštitútu Bank Austria (BA) s nemeckou HypoVereinsbank (HVB) pozitívne. Zo strategického hľadiska má zlúčenie zmysel predovšetkým s výhľadom na spoločné aktivity v strednej a východnej Európe. Cena akvizície viazanej na kurz akcie vo forme jednej akcie Hypovereinsbank za jednu akciu Bank Austria je hodnotená ako férová.
Experti Credit Suisse First Boston menujú v aktuálnej analýze tri pozitívne dôvody pre Hypovereinsbank. Bank Austria sa hodí podľa ich názoru perfektne do konceptu Hypovereinsbank „banka regiónov“. Okrem toho vznikne zlúčením bankových domov silný peňažný inštitút v strednej a východnej Európe. Okrem toho sa zlúčenie odzrkadlí podľa expertov Credit Suisse First Boston už v prvom roku pozitívne na výnosoch HypoVereinsbank. Experti Credit Suisse First Boston hodnotia HypoVereinsbank ratingom „buy“ a kurzový cieľ stanovili na 78 eur.
Analytici Fox-Pitt, Kelton potvrdili rating „buy“. Podľa ich názoru sa podnikateľské kultúry finančných inštitútov k sebe hodia. Okrem toho zabezpečuje zlúčenie silnú prítomnosť na domácom trhu a dobrú východiskovú pozíciu na trhoch východnej Európy. Podľa názoru analytikov Fox-Pitt, Kelton sa však zlúčenie v budúcom roku ešte neprejaví na výsledkoch Hypovereinsbank.
Experti SalomonSmithBarney ponechali svoje hodnotenie pre HypoVereinsbank „outperform“ nezmenené. Akvizícia Bank Austria je podľa ich názoru pre Hypovereinsbank dôležitá pri uskutočňovaní konceptu „banka regiónov“. Experti SalomonSmithBarney vyčíslili kurzový cieľ jednej akcie HypoVereinsbank na 77 eur.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 4. 2024

USD 1,069 0,001
CZK 25,242 0,014
GBP 0,859 0,001
HUF 393,350 0,280
CAD 1,463 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS