ČLÁNOK
Američania majú záujem hlavne o sprivatizované podniky
5. marca 2001

Americkí investori prejavili na nedávnej konferencii Inwest Forum v New Yorku záujem predovšetkým o podniky, ktoré sa po privatizácii dostali do finančných problémov a teraz sú na predaj. Slovensko na konferencii zastupovala aj Slávia Capital, o.c.p., a.s. (SC), ktorá sa prezentovala prednáškou o konkrétnych investičných možnostiach v krajine. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SC Andrea Vadkerti.

„Americkí partneri hodnotili iniciatívu slovenskej vlády bojovať o investície spolu s krajinami regiónu Visegrádskej štvorky (V4) veľmi pozitívne. Konferencia splnila ich očakávania a vytvorila predpoklady na konkrétne obchodné rokovania,“ informoval zástupca SC Peter Ratkovský. Investičná konferencia podľa SC ukázala, že o americký kapitál sa medzi krajinami v regióne V4 zvádza veľký boj. Vyhrať ho môže len ten, kto si v USA vytvorí imidž spoľahlivého a stabilného partnera.

Slávia Capital absolvovala v New Yorku rokovania s brokerskými domami, investičnými bankami a podielovými fondmi. Uzavrela predbežné dohody o spolupráci a v blízkej budúcnosti zástupcovia spoločnosti opäť vycestujú do USA už s konkrétnymi projektmi.

Na konferencii Inwest Forum Central Europe, ktorá sa uskutočnila 26. februára v New Yorku, sa predstavilo 283 účastníkov z krajín V4. Podľa slovenského vicepremiéra pre ekonomiku bola unikátnym projektom, ktorý predstavil investičné možnosti celého spomínaného regiónu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS