ČLÁNOK
Američania majú záujem hlavne o sprivatizované podniky
5. marca 2001

Americkí investori prejavili na nedávnej konferencii Inwest Forum v New Yorku záujem predovšetkým o podniky, ktoré sa po privatizácii dostali do finančných problémov a teraz sú na predaj. Slovensko na konferencii zastupovala aj Slávia Capital, o.c.p., a.s. (SC), ktorá sa prezentovala prednáškou o konkrétnych investičných možnostiach v krajine. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SC Andrea Vadkerti.

„Americkí partneri hodnotili iniciatívu slovenskej vlády bojovať o investície spolu s krajinami regiónu Visegrádskej štvorky (V4) veľmi pozitívne. Konferencia splnila ich očakávania a vytvorila predpoklady na konkrétne obchodné rokovania,“ informoval zástupca SC Peter Ratkovský. Investičná konferencia podľa SC ukázala, že o americký kapitál sa medzi krajinami v regióne V4 zvádza veľký boj. Vyhrať ho môže len ten, kto si v USA vytvorí imidž spoľahlivého a stabilného partnera.

Slávia Capital absolvovala v New Yorku rokovania s brokerskými domami, investičnými bankami a podielovými fondmi. Uzavrela predbežné dohody o spolupráci a v blízkej budúcnosti zástupcovia spoločnosti opäť vycestujú do USA už s konkrétnymi projektmi.

Na konferencii Inwest Forum Central Europe, ktorá sa uskutočnila 26. februára v New Yorku, sa predstavilo 283 účastníkov z krajín V4. Podľa slovenského vicepremiéra pre ekonomiku bola unikátnym projektom, ktorý predstavil investičné možnosti celého spomínaného regiónu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 9. 2021

USD 1,173 0,001
CZK 25,380 0,020
GBP 0,860 0,001
HUF 355,280 0,650
CAD 1,500 0,000

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS