ČLÁNOK
Allianz nepripravuje v SR ďalšiu akvizíciu okrem SP
21. novembra 2001

Koncern Allianz Group nepripravuje ďalšie akvizičné aktivity na slovenskom trhu okrem získania majoritného podielu v Slovenskej poisťovni (SP). Na utorkovej tlačovej besede to zdôraznil predseda predstavenstva Allianz poisťovne, a.s. Manuel Bauer. Ako uviedol predseda predstavenstva koncernu Allianz Henning Schulte-Noelle, v prípade, že poisťovací koncern získa majoritný podiel v SP, bude poisťovňa naďalej aktívna v oblasti poistenia majetku, úrazového, životného a nemocenského poistenia. Podľa jeho slov Allianz zachová obchodné meno poisťovne ako súčasť národného dedičstva.

Ako ďalej Schulte-Noelle uviedol, na slovenskom poisťovacom trhu sa realizujú nové trendy v oblasti dôchodkového zabezpečenia a súkromných penzijných fondov ako súčasť služieb orientovaných na jednotlivca. Podľa jeho slov je predpokladom ďalšieho vývoja Slovenska snaha o prienik do európskych štruktúr, to je však podmienené stabilnou politickou situáciou a snahou o vytvorenie dôveryhodného prostredia pre zahraničných investorov. Zásadným momentom v rozvoji slovenskej ekonomiky ako celku by podľa neho malo byť aj stransparentnenie procesu privatizácie a zvýšenie miezd. „Rast hrubého domáceho produktu (HDP) na úrovni 2 až 3 % je na rozvíjajúcu sa krajinu príliš málo, “ uzavrel Schulte-Noelle.

Podiel poisťovne Allianz v súčasnosti podľa Bauera na slovenskom poisťovacom trhu predstavuje približne 10 % v oblasti životného poistenia, v iných oblastiach je podiel poisťovne nižší. Minulý piatok ukončili investori zaujímajúci sa o nadobudnutie majoritného podielu v SP due diligence. Záujemcovia vykonávali v poisťovni hĺbkový audit od 17. septembra. Všetci štyria kandidáti, ktorými sú Eureko, Allianz, La Fondiaria a Aegon, môžu tak pripravovať svoje záväzné ponuky. Záverečný termín na ich odovzdanie je 3. december. Výber víťazného kandidáta sa očakáva do konca tohto roka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS