ČLÁNOK
Allianz a Merrill Lynch pripravujú dohodu o spolupráci
26. marca 2001

Nemecká poisťovňa Allianz AG uvažuje o dohode o spolupráci s bankou Merrill Lynch, ktorá by jej umožnila využívať svoju americkú distribučnú sieť. Informoval o tom nemecký magazín Spiegel. Ako protihodnotu by nemecká poisťovňa mohla ponúknuť využívanie siete svojich predajných stredísk na predaj investičných produktov Merrill Lynch.

Ako ďalej uvádza Spiegel, rozhovory o spolupráci v retailových službách medzi Allianz a nemeckou najväčšou bankou Deutsche Bank AG zostali zmrazené kvôli nedohode medzi vrcholovými manažérmi oboch inštitúcií.

Podľa časopisu Spiegel, ktorý nemenoval svoje zdroje, Allianz uvažuje o prevzatí, rozdelení a následnom predaji Dresdner Bank AG, v ktorej nemecká poisťovňa už ovláda 21,4-percentný balík akcií. V rámci zamýšľaného scenára by si Allianz ponechal správcovské divízie Dresdner Bank a divíziu služieb investičného bankovníctva Dresdner Kleinwort Wasserstein by odpredal.

Dresdner Bank bola objektom akvizičných záujmov odvtedy, čo v minulom roku skolaboval jej plán fúzie s Deutsche Bank, ktorý negatívne ovplyvnil ziskovosť Dresdner. Ako tvrdia pozorovatelia bankového sektora, banky ako Dresdner Bank alebo jej konkurent Commerzbank AG budú nútené prejsť procesom konsolidácie, keďže sú príliš malé na to, aby na veľkom trhu eurozóny dosiahli nevyhnutné úspory z rozsahu a príliš veľké, aby mohli efektívne obsluhovať lukratívne medzery na trhu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS