ČLÁNOK
Alexander Rezeš dnes odstúpil z funkcie
22. februára 1999

Členovia dozornej rady VSŽ, a.s., Košice zvolili dnes za predsedu tohto vrcholného kontrolného orgánu spoločnosti jeho doterajšieho člena Jána Turčana. Ten v minulosti pracoval vo viacerých finančných a poradenských inštitúciách napríklad Turcan Associated, a.s., Koospol, a.s. a Royal Bank of Canada. Turčan sa tak stal nástupcom donedávna majoritného vlastníka akcií VSŽ Alexandra Rezeša, ktorý dnes odstúpil z funkcie predsedu a člena Dozornej rady VSŽ. Svoju abdikáciu Rezeš odôvodnil pretrvávajúcimi zdravotnými problémami.

Podpredsedom dozornej rady VSŽ sa stal Štefan Šulek, generálny riaditeľ Hutného projektu, a.s. Košice, ktorého akcionári VSŽ na mimoriadnom valnom zhromaždení (MVZ) spoločnosti zvolili za člena tohto orgánu. Po dnešnom MVZ je dozorná rada VSŽ 9-členná a kompletná v zmysle stanov spoločnosti. Jej ďalšími členmi sú Peter Huňor podpredseda výkonného výboru FNM SR, Albert Oberhofer, zástupca bankových veriteľov VSŽ, Jaroslav Gruber, odborársky predák a predseda predstavenstva Hutník, a.s. a ďalší člen predstavenstva tejto spoločnosti Dušan Štefánik, ktorého do dozornej rady zvolili na dnešnom MVZ. Dozornú radu dopĺňajú zástupcovia zamestnancov košických železiarní Ján Peržeľ, František Špička a Milan Ondáš.

Novým členom predstavenstva VSŽ sa po dnešnom MVZ stal John H. Goodish. Doteraz pôsobil ako prezident americkej inžiniersko-konzultačnej firmy UEC, ktorá spolupracuje s oceliarňami U.S. Steel a je zároveň členom dozornej rady spoločného podniku VSŽ U.S. Steel. Akcionári dnes vyslovili súhlas aj so zmenou názvu spoločnosti, ktorý sa vrátil k pôvodnému VSŽ a.s.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

3. 10. 2023

USD 1,047 0,006
CZK 24,494 0,034
GBP 0,868 0,001
HUF 386,730 1,870
CAD 1,437 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS