ČLÁNOK
Akciové fondy pokračovali v znehodnocovaní
31. júla 2002

V znehodnocovaní svojich podielov pokračovala väčšina akciových otvorených podielových fondov členov Asociácie správcovských spoločností (ASS) aj uplynulý týždeň, keď len približne jedna pätina z nich dosiahla zisk. V oslabovaní pokračovali aj zmiešané a strešné fondy, pričom fondy peňažného trhu a dlhopisové fondy mierne posilnili svoje podiely. Vyplýva to z údajov zverejnených ASS.

Sedem akciových fondov zaznamenalo minulý týždeň viac ako 10-percentné straty. Fond Valeur spravovaný spoločnosťou Veritas znehodnotil takmer o 12 % a s viac ako 10-percentnými stratami ukončili týždeň štyri fondy od Capital Investu. Len pätina akciových fondov dosiahla zisky, pričom sa najviac darilo fondu Equity Fund Pharma správcovskej spoločnosti KBC Equity Fund.

Z dlhopisových fondov ukončili týždeň s miernymi stratami len dva fondy. Eurofond od VÚB Asset Managementu oslabil len o 0,1 % a fond Corporate-Bond-Fund spravovaný Volksbanken-KAG znehodnotil o 1,66 %. Ostatné fondy investujúce do dlhopisov mierne posilnili svoje podiely. Najvyšší 1,75-percentný nárast dosiahol Dolárový dlhopisový fond od Tatra Asset Managementu (TAM).

Zo zmiešaných fondov ukončila týždeň so stratami približne polovica, pričom 4,49-percentné oslabenie zaznamenal fond Tresor od Veritas SG a vyvážený rastový fond spravovaný VÚB AM znehodnotil takmer o 3,5 %. Najvyšší zisk na úrovni 4,71 % dosiahol uplynulý týždeň fond Programinvest od J&T Asset Managementu.

Medzi fondmi fondov sa podarilo posilniť svoje podiely len konzervatívnemu fondu Master Fund ČSOB od KBC Master Funds. Ich hodnota za uplynulý týždeň vzrástla o 1,05 %. Ostatné strešné fondy skončili s miernymi stratami. Najmenej sa pritom darilo fondu Modern Times, ktorý spravuje Volksbanken-KAG, keď oslabil o 7,59 %. S rovnakou stratou na úrovni 6,68 % skončili rastový aj výnosový fond Einstein Relativ od Capital Invest KAG.

Fondy peňažného trhu pokračovali v miernom posilňovaní, keď všetky z nich dosiahli mierne zisky. Korunový peňažný fond od TAM skončil so ziskom 0,13 % a hneď za ním sa umiestnil Peňažný korunový fond správcovskej spoločnosti VÚB AM.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS