ČLÁNOK
Akciové a strešné fondy členov ASS s miernymi ziskami
24. apríla 2002

Počas uplynulého týždňa dosiahli všetky akciové a strešné fondy členov Asociácie správcovských spoločností (ASS) mierne zisky. Rovnako úspešné boli aj fondy peňažného trhu a takmer všetky zmiešané fondy. Približne polovica dlhopisových fondov ukončila týždeň s miernou stratou do 0,35 %. Vyplýva to z údajov ASS.

Všetky akciové fondy ukončili týždeň s miernymi ziskami. Najviac sa pritom darilo internetovému a technologickému fondu od KBC Equity Fund, ktoré posilnili svoje podiely o 8,2 % a 5,5 %. Hneď za nimi sa umiestnil fond Telecom rovnakej spoločnosti s 3,46-percentným zhodnotením. Najnižšie zisky zaznamenali podiely fondu Japan od J&T Asset Management (J&T AM) a fondu America správcovskej spoločnosti Pioneer Investment.

Medzi dlhopisovými fondmi zhodnotila približne polovica fondov, pričom najvyššie zisky na úrovni 0,49 % dosiahol Eurofond spoločnosti VÚB Asset Management. Druhým v poradí s 0,29-percentným posilnením bol Corporate-Bond-Fund spoločnosti Volksbanken-KAG. Najmenej sa darilo výnosovému fondu Global Bond od Capital Investu a fondu Bonds Capital Fund správcovskej spoločnosti KBC Bonds, ktoré zaznamenali 0,35-percentnú stratu.

Okrem korunového akciovo-dlhopisového fondu od Tatra Asset Managementu posilnili svoje podiely všetky zmiešané fondy. Viac ako 2-percentný nárast hodnoty dosiahli podiely fondu Tresor správcovskej spoločnosti Veritas SG. Darilo sa aj fondu Živnobanka-Interkonto od ŽB Trust, ktorý posilnil o 1,83 %.

Aj pre strešné fondy bol uplynulý týždeň úspešný, keď ani jeden z nich nezaznamenal pokles hodnoty podielu. Najvyššie zhodnotenie na úrovni 2,85 % dosiahol fond Modern Times od Volksbanken-KAG a fond Select od Veritas SG ukončil týždeň so ziskom na úrovni 2 %. Najnižšie posilnenie podielov o 0,11 % zaznamenali rastový aj výnosový fond správcovskej spoločnosti Invesco.

Všetky fondy peňažného trhu ukončili týždeň s miernym ziskom. Najvyššie 0,15-percentné zhodnotenie pritom dosiahol fond Koruna od J&T AM. Najnižší nárast o 0,04 % zaznamenali rastový a výnosový fond Euro Cash spoločnosti Capital Invest.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS