ČLÁNOK
Akcionári Slovenských telekomunikácií rozhodnú o prevode podielu v Poštovej banke
23. júna 2000

Mimoriadne valné zhromaždenie akcionárov Slovenských telekomunikácií, a.s. (ST) neprerokovalo bod týkajúci sa prevodu akcií a dočasných listov Poštovej banky (PB) v portfóliu ST. Akcionári rozhodli o zvolaní ďalšieho mimoriadneho valného zhromaždenia. Jeho jediným bodom bude otázka prevodu podielu telekomunikácií v PB. Pre agentúru SITA to povedal vedúci úradu Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR (MDPT) Peter Klučka.

Ako uviedol, dôvodom odročenia spomínaného bodu valného zhromaždenia bola „potreba dostatku času na to, aby sa zvážili všetky alternatívy a prekonzultovali možnosti čo najefektívnejšieho vyriešenia tejto otázky.“

Podľa generálneho riaditeľa Sekcie pôšt a telekomunikácií MDPT Milana Luknára by záujemcovia o ST mali podľa súťažných podmienok tendra na výber strategického partnera predložiť svoje definitívne ponuky do piatku 29. júna. „Uvedomujeme si, že čas súri, ale nie je skutočne dôvod na nejaké znepokojenie, že by sa táto otázka nevyriešila do termínu predloženia záverečných ponúk záujemcov,“ povedal P. Klučka. Dodal, že MDPT informovalo o tejto skutočnosti aj privatizačného poradcu, ktorým je Deutsche Bank.

Telekomunikácie v piatok oficiálne skončili proces upisovania nových akcií PB a upísali celkovo akcie v nominálnej hodnote 1,396 mld. Sk. Podiel ST v PB by sa mal pred vstupom zahraničného partnera do ST previesť na MDPT alebo na Ministerstvo financií SR.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

6. 12. 2023

USD 1,078 0,004
CZK 24,335 0,034
GBP 0,856 0,001
HUF 380,570 1,270
CAD 1,462 0,008

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS