ČLÁNOK
Akcionári Poštovej banky schválil zníženie základného imania o 620 mil. Sk
26. júna 2002

Akcionári Poštovej banky, a.s. (PB) schválili zníženie základného imania o 620 mil. Sk na 1,6 mld. Sk, čím sa zúčtuje strata, ktorú banka vykázala v minulom roku. Informovala o tom tlačová tajomníčka banky Tatiana Maková.

Jedným z bodov riadneho valného zhromaždenia boli aj personálne zmeny v orgánoch banky. Keďže predstavenstvo PB má mať päť členov, posledným sa stala Helena Lojschová, ktorú do predstavenstva navrhol majoritný akcionár banky, Slovenská konsolidačná. Nahradí tak Ivana Bendu, ktorý rezignoval z funkcie predsedu predstavenstva v decembri 2001.

Zmeny zaznamenala aj dozorná rada. Odstúpených dvoch členov nahradila generálna riaditeľka SKo Mária Papcúnová a riaditeľka právneho odporu a správy štátnych záruk SKo Anna Dugová. Novými členmi dozornej rady PB, ktorí boli zvolení zamestnancami banky sa stali Roman Sivák a Martin Lukáčik.

Poštová banka je v súčasnosti v procese privatizácie. V tendri na poslednú štátom ponúknutú banku sú tri subjekty – Česká pojišťovna, ING Bank a Tatra banka. Všetky už v banke vykonali due diligence a v tomto týždni si v data roome dopĺňajú údaje o banke. Termínom na predloženie záväzných ponúk by mal byť 11. júl.

SKo vyhlásila medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB v decembri minulého roku. S Istrokapitálom, ktorý je viac ako tretinovým akcionárom banky, pritom podpísala informačné memorandum o spoločnom postupe pri predaji akcií banky. Predbežné ponuky na kúpu banky v riadnom termíne podali traja záujemcovia – Tatra banka, Kulczyk Holding a J&T Finance Group. Kulczyk však neskôr z tendra odstúpil napriek tomu, že získal povolenie na vykonanie auditu. Spoločnosť J&T od centrálnej banky súhlas s vykonaním due diligence nedostala. Na kúpu majoritného podielu v PB podali dodatočne nezávislé ponuky aj ING Bank N.V. a Česká pojišťovna. O víťazovi tendra bude rozhodovať ministerstvo financií, ktoré je 100-percentným akcionárom SKo.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS