ČLÁNOK
Akcie SLKB sa predajú v tendri
20. decembra 2001

Akcie spoločnosti Slovenské lodenice Komárno, a.s., Bratislava (SLKB) sa predajú prostredníctvom tendra. Dovtedy by podnik mal dostať úver so štátnou zárukou vo výške niekoľkých desiatok miliónov korún, ktoré sa použijú na dokončenie rozostavaných lodí. Informoval o tom vicepremiér pre ekonomiku Ivan Mikloš.

Na vyhlásenie tendra zatiaľ nestanovili presný termín, podľa I. Mikloša by sa tak ale malo stať rýchlo. Podľa predošlých informácií prezidenta Fondu národného majetku (FNM) Jozefa Kojdu je fond pripravený vyhlásiť tender na predaj akcií SLKB ešte do konca tohto roka. Ako informovala ministerka financií Brigita Schmögnerová, spolu s akciami SLKB by sa mali predať aj akcie spoločnosti SLK Stroje a mechanizmy. Podľa informácií Jozefa Kojdu je však tretina akcií tejto firmy blokovaná predbežným opatrením.

Rozhodnutím o vyhlásení tendra vláda uprednostnila pred alternatívou priameho predaja akcií SLKB vopred určenému záujemcovi. Podľa informácií J. Kojdu medzi záujemcami figurovali konzorcium HypoVereinsbank a Creditanstalt, Lodenice Mělník a bližšie nešpecifikovaná ruská spoločnosť. Svoj záujem verejne prezentovala aj spoločnosť Penta Group, ktorá chce akcie SLKB získať v spolupráci so zahraničným partnerom.

SLKB vznikli ako vnučka FNM v záujme záchrany komárňanských lodeníc. SLKB, teda „nové“ lodenice rozbehli výrobu v marci tohto roka. Na „staré“ komárňanské lodenice SLK vyhlásil krajský súd v Bratislave 30. marca konkurz. SLKB majú základné imanie 1 mil. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS