ČLÁNOK
Akcie Nafty by mali byť na účte FNM do konca augusta
27. júla 1999

Prezident prezídia Fondu národného majetku (FNM) SR Ľudovít Kaník si myslí,
že kauza Nafta Gbely sa môže do augustovej schôdze Národnej rady (NR SR) vyriešiť aj inak ako hlasovaním. Na tejto schôdzi má parlament rozhodnúť o odvolaní prezidenta a viceprezidenta fondu. Ako prezident FNM uviedol v relácii Téma Rádia Twist, hlasovanie by považoval za veľké memento, pretože by malo byť spojené s hlasovaním o dôvere vláde, ktorá tým pádom môže padnúť. Preto sa FNM bude snažiť problém v priebehu augusta riešiť iným spôsobom.
”Žiada si to istú silu, chlapskosť, povedať, že informácie, ktoré boli predkladané, neboli správne”, povedal Kaník pričom dodal, že to musí urobiť vláda. FNM mal podľa Kaníka iba raz možnosť reagovať na ”obvinenia”, ktoré boli prezentované na rokovaní kabinetu, pričom ich vyvrátilo od základu. Ako uviedol, diskusia vo vláde však nebola o tom, či sa predaj Nafty uskutočnil alebo nie, ale o tom, že sa ”niečo prehnalo a ako z toho von”. Podľa prezidenta FNM ide o zložitú otázku, ”no keď sa niekto dotkne osobných záležitostí a označí vás za zločinca, ktorého by bolo najlepšie posadiť do väzenia, tak sa človek musí brániť”, uviedol.
„Vzhľadom na to, že celá transakcia s firmou Arad sa ukázala ako bezobsažná, ukazuje sa, že niet inej cesty ako vrátiť akcie, tak ako bolo s Druhou obchodnou dohodnuté a neťahať sa po súdoch niekoľko rokov,“ povedal Kaník. Fond sa podľa neho snaží dorobiť robotu, ktorú začal, ešte pred zasadnutím parlamentu, pričom predpokladá, že akcie Nafty Gbely sa ocitnú na účte fondu ešte v auguste, uviedol pre Twist.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 12. 2023

USD 1,088 0,006
CZK 24,331 0,039
GBP 0,860 0,003
HUF 379,700 1,050
CAD 1,474 0,013

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS