ČLÁNOK
Agentúra Moody’s potvrdila ratingy českej Komerční banky
27. januára 2008

Agentúra Moody’s potvrdila ratingy českej Komerční bankyMoody’s znížila rating dlhodobých záväzkov francúzskej bankovej skupiny Société Générale a v súvislosti s týmto znížením agentúra hodnotila aj pobočky banky v strednej a východnej Európe a Spoločenstve nezávislých štátov


 


Agentúra Moody’s Investors Service znížila rating dlhodobých záväzkov francúzskej bankovej skupiny Société Générale na úroveň Aa2/B- z hodnoty Aa1/B a rating individuálnej finančnej sily banky na B- s negatívnym výhľadom. V súvislosti s týmto znížením agentúra hodnotila aj pobočky banky v strednej a východnej Európe a Spoločenstve nezávislých štátov. Hodnotenie sa dotklo aj divízie Société Générale v Českej republike, ktorou je Komerční banka. Rating individuálnej finančnej sily Komerční banky potvrdila agentúra na úrovni C so stabilným výhľadom. Rating dlhodobých a krátkodobých záväzkov v domácej mene agentúra potvrdila na úrovni Aa3/Prime-1 so stabilným výhľadom. Agentúra Moody’s potvrdila taktiež rating dlhodobých a krátkodobých záväzkov v zahraničnej mene na úrovni A1/Prime-1, pričom tieto hodnotenia zostávajú obmedzené ratingovým stropom Českej republiky. Výhľad ratingu dlhodobých záväzkov v zahraničnej mene je pozitívny, v súlade s výhľadom ratingu Českej republiky.


Francúzska banka Société Générale koncom uplynulého týždňa odhalila podvod, ktorého sa dopustil jeden z jej obchodníkov a na celú skupinu bude mať negatívny dopad vo výške až 4,9 mld. eur. Druhá najväčšia banka v krajine taktiež oznámila, že následkom úverovej krízy bude musieť odpísať ďalších 2,05 mld. eur investícií.


Komerční banka na Slovensku pôsobí prostredníctvom spoločnosti Komerční banka Bratislava, ktorá je jej 100-percentnou dcérou. Komerční banka sa začlenila do skupiny Société Générale v októbri 2001. Na slovenskom trhu pôsobí Komerční banka od roku 1995 ako banka s univerzálnou bankovou licenciou. Základnou činnosťou banky na Slovensku je poskytovanie bankových a finančných služieb podnikateľským subjektom, najmä veľkým a stredným podnikom, fyzickým osobám a inštitucionálnym klientom.


 


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS