ČLÁNOK
Zamestnávatelia chcú prilákať šikovných Slovákov späť domov, do Londýna im idú ponúkať prácu
29. Január 2020

Slováci žijúci v zahraničí, ktorí zvažujú návrat na Slovensko a hľadajú uplatnenie na slovenskom pracovnom trhu, budú mať možnosť získať informácie o atraktívnych pracovných ponukách na Slovensku. Americká obchodná komora v SR a IT Asociácia Slovenska (ITAS) totiž v spolupráci so Slovenským veľvyslanectvom v Spojenom kráľovstve organizujú druhú návštevu Londýna. Stretnutie, ktoré sa uskutoční 30. januára na slovenskom veľvyslanectve v Londýne, bude zamerané na ponuku konkrétnych pracovných pozícií. “Slovenky a Slováci žijúci v Spojenom kráľovstve budú mať unikátnu možnosť osobne sa zoznámiť s konkrétnymi pracovnými príležitosťami od popredných zamestnávateľov na Slovensku,” informovali v stredu predstavitelia komory a asociácie.

Podujatie podporuje Business Service Center Forum, ktoré zastupuje 30 významných zamestnávateľov v oblasti centier zdieľaných služieb s takmer 33 000 zamestnancami. Spolu s predstaviteľmi Americkej obchodnej komory v SR a ITAS zamieria do Londýna aj zástupcovia firiem AT&T, IBM, O2, Medirex Group či neziskového združenia Nexteria. “Po minuloročných úspešných návštevách Londýna, Dublinu a Kodane ide už o štvrtú akciu zo série stretnutí Work in Slovakia – Good Idea!, vďaka ktorej sa zamestnávateľom na Slovensku podarilo na slovenské ambasády v Spojenom kráľovstve, Írsku a Dánsku pritiahnuť okolo 350 ľudí. Približne 20 z nich sa už rozhodlo vrátiť na Slovensko a prijať pracovnú ponuku, pričom aktuálne prebiehajú pracovné pohovory o konkrétnych pracovných ponukách s ďalšou stovkou záujemcov,” uvádza sa ďalej v zverejnenej tlačovej správe.

Podľa prezidenta Americkej obchodnej komory v SR Gabriela Galgóciho otázka nestojí tak, či sú Slovenky a Slováci pripravení na návrat na Slovensko, ale či je na ich návrat pripravená krajina. „Investícia do talentov je kľúčová. V čase globálneho súperenia o tých najšikovnejších je povinnosťou Slovenska zabojovať minimálne o svojich šikovných a kvalifikovaných krajanov, a aj preto má zmysel táto opakovaná iniciatíva. IT spoločnosti a centrá zdieľaných služieb na Slovensku hľadajú talenty pre svoje projekty a tímy a ponúkanými pracovnými podmienkami priamo konkurujú tým v Londýne, Dubline, Kodani či Berlíne,” dodal Galgóci.

Iniciatíva Work in Slovakia – Good Idea! vznikla v roku 2019 v rámci Digitálnej koalície ako spolupráca Americkej obchodnej komory v SR, IT Asociácie Slovenska, Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a s podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Jej cieľom je motivovať Slovenky a Slovákov pracujúcich v zahraničí k návratu domov a v spolupráci s významnými zamestnávateľmi na Slovensku im predstaviť atraktívne pracovné ponuky v odvetví IT, centrách zdieľaných služieb či v zdravotníckom sektore, ktoré adekvátne ohodnotia ich talent, skúsenosti a schopnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

7. 4. 2020

USD 1,089 0,009
CZK 27,215 0,388
GBP 0,881 0,003
HUF 357,620 7,620
CAD 1,526 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS