ČLÁNOK
Šťastná trinástka Softecu
24. Október 2003

Softec už trinásť rokov úspešne pôsobí na trhu informačných technológií. Od roku 1990 realizoval rad projektov pre štátnu a verejnú správu, ale aj pre súkromné finančné a výrobné organizácie. Za tento čas pôsobenie firmy presiahlo hranice Slovenska a dnes značku Softec poznajú už aj vo viacerých európskych krajinách, napríklad v Rakúsku, Chorvátsku, Maďarsku, Srbsku, Poľsku, Česku a Lichtenštajnsku. V týchto dňoch si Softec pripomína výročie svojho založenia.

Softec sa orientuje na budovanie trvalých partnerských vzťahov. “Dlhodobá spokojnosť našich zákazníkov je pre nás prioritou číslo jeden,” hovorí Anton Scheber, výkonný riaditeľ. Ako jedna z prvých IT firiem na Slovensku zaviedol systém riadenia kvality, ktorý bol v roku 2000 certifikovaný podľa normy ISO 9001 a v tomto roku recertifikovaný podľa ISO 9001:2000. Je partnerom viacerých svetových výrobcov, ako napríklad BEA, Hewlett-Packard, IBM, Microsoft alebo Oracle. Vďaka tomu má prístup k najnovším technológiám a poznatkom. Mnoho pracovníkov Softecu získalo certifikáty ako potvrdenie svojich odborných znalostí priamo od uvedených výrobcov. “To nám spolu s firemnými metodikami a technológiami pomáha úspešne riešiť aj rozsiahle a dlhodobé projekty u našich zákazníkov,” dodáva riaditeľ Divízie informačných systémov Aleš Mičovský.

Softec sa orientuje na komplexné riešenia informačných systémov pre stredné a väčšie organizácie. “Riešime najmä úlohy, ktoré si vyžadujú sústredenie väčších riešiteľských kolektívov. Vieme vytvoriť aj rôzne špecializované systémy, ako napríklad geografické a manažérske informačné systémy, systémy riadenia výroby alebo systémy automatizácie kancelárskych činností. Projekty realizujeme vlastnými kapacitami, prípadne v kooperácii s našimi partnermi,” konštatuje riaditeľ Divízie poisťovacích systémov Martin Melišek. O rozširujúcom sa zábere Softecu svedčí aj rast tržieb, ktoré sa od roku 1993 niekoľkokrát znásobili a v roku 2002 dosiahli 120 miliónov korún.

Zatiaľ poslednou veľkou zákazkou Softecu je dodávka komplexného informačného systému pre Doprastav, ktorého súčasťou bude aj riadenie stavebnej výroby. Implementácia systému, ktorá by mala byť hotová do konca roku 2005, si vyžiada cca 66 miliónov korún. Na spustenie do prevádzky je pripravený aj nový veľký, teritoriálne distribuovaný informačný systém ISOP určený na podporu výplaty štátnych sociálnych dávok.

KURZY

22. 2. 2018

USD 1,228 0,004
CZK 25,316 0,045
GBP 0,883 0,001
HUF 312,690 0,540
CAD 1,559 0,001

SPOLUPRÁCA