ČLÁNOK
Dražiť sa budú diela renomovaných autorov
9. Apríl 2008

Dražiť sa budú diela renomovaných autorov

 

Na aukcii budú diela od Milana Laluhu, Rudolfa Filu, Dušana Kállaya, Márie Rudavskej, Jána Valtera, Daniela Heviera, Pavla Hammela, Adolfa Borna, Vladimíra Gažoviča, Mariána Mudrocha, Ladislava Terena, Vojtecha Kolenčíka, Daniela Fischera, Petra Augustoviča, Milana Bočkaya, Kláry Bočkayovej, Karola Félixa, Juraja Hovorku, Alexeja Vojtáška a Miroslava Galka

 

Piaty ročník benefičnej aukcie výtvarných diel na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, ktorá je súčasťou verejnej zbierky Združenia Lepší svet pre znevýhodnených (ZLSZ) bude v piatok 11. apríla o 17:00 v priestoroch Design Factory v Bratislave. “Sumy za jednotlivé diela, ktoré aj tentokrát do aukcie venovali renomovaní autori, sa možno vyšplhajú do závratných výšok,” upozorňuje predseda ZLSZ Dušan Mikulec. Na aukcii budú diela od Milana Laluhu, Rudolfa Filu, Dušana Kállaya, Márie Rudavskej, Jána Valtera, Daniela Heviera, Pavla Hammela, Adolfa Borna, Vladimíra Gažoviča, Mariána Mudrocha, Ladislava Terena, Vojtecha Kolenčíka, Daniela Fischera, Petra Augustoviča, Milana Bočkaya, Kláry Bočkayovej, Karola Félixa, Juraja Hovorku, Alexeja Vojtáška a Miroslava Galka.

Výťažok z aukcie bude použitý na dokončenie rekonštrukcie budovy domova sociálnych služieb pre osoby s mentálnym postihnutím na Osuského ulici v Bratislave. Garantmi verejnej zbierky sú akademický maliar Miroslav Cipár a spisovateľ Daniel Hevier. Diela budú v piatok vystavené od 12:00.

 

 

KURZY

23. 2. 2018

USD 1,230 0,002
CZK 25,337 0,021
GBP 0,879 0,004
HUF 312,880 0,190
CAD 1,561 0,003

SPOLUPRÁCA